Достапни линкови

Сеул: Џон Негропонте на средби со претставниците на Јужна Кореја


Заменик американскиот државен секретар Џон Негропонте допатува во Сеул, каде што со претставниците на Јужна Кореја разговара за нуклеарната програма на Северна Кореја. Негропонте претходно ги посети и Кина и Јапонија со цел да се потврди дека Пјонг Јанг ќе го одржи ветувањето од 15-ти февруари дека за 60 дена ќе го затвори главниот нуклеарен реактор.
XS
SM
MD
LG