Достапни линкови

Брисел: Состанок на министрите за надворешни работи на ЕУ


Министрите за надворешни работи на Европската Унија, на состанокот во Брисел, меѓу другото, ќе ја разгледаат и ситуацијата на Балканот. Како што е најавено, ќе биде разгледан процесот за решавање на статусот на Косово, како и европските перспективи на Србија и на Босна и Херцеговина.
XS
SM
MD
LG