Достапни линкови

Хаг: Судење на поранешниот косовски премиер Рамуш Харадинај


Денеска во Хашкиот Трубунал треба да започне судењето на Рамуш Харадинај, поранешниот премиер на Косово и еден од поранешните лидери на ОВК. Харадинај е обвинет за воени злосторства и тортура врз србите во текот на судирите на Косово во 1998 година.
XS
SM
MD
LG