Достапни линкови

Брисел: Состанок на министрите за надворешни работи на Европската Унија


Во Брисел денеска ќе се одржи состанок на министрите за надворешни работи на Европската Унија. На состанокот, како што пренесуваат агенциите, ќе се разговара за подготовките за претстојниот Пролетен самит на лидерите на Европската Унија, а ќе биде разгледана и ситуацијата на Западен Балкан.
XS
SM
MD
LG