Достапни линкови

Њујорк: Разговори за нормализација на односите меѓу Северна Кореја и Соединетите држави


Во Њујорк започнуваат разговорите меѓу Северна Кореја и Соединетите држави за нормализација на односите, по една декада од нивниот прекин. Преговорите ги водат заменикот државен секретар Кристофер Хил и неговиот севернокорејски колега Ким Куе Гван.
XS
SM
MD
LG