Достапни линкови

Скопје: Протести на стечајните работници со нерешен статус


Стечајните работници со нерешен статус од Крива Паланка и од останатите градови во земјава, денеска ќе започнат протест во Скопје со поставување шатори пред Собранието и Владата. Стечајните работници бараат да се реализира ветувањето за нивно вработување.
XS
SM
MD
LG