Достапни линкови

Багдад: Ирачките сили во акција за пронаоѓање на групата која уби 14 полицајци


Ирачките сили денеска започнаа акција за фаќање или убивање на групата која киднапираше и уби 14 полицајци. Полицајците беа киднапирани во заседа на конвој и подоцна беа најдени мртви во Бакуба. Во интернет пораката на групата поврзана со Ал Каеда напаѓачите соопштиле дека станува збор за одмазда за силување на сунитска жена од страна на шиитска полиција.
XS
SM
MD
LG