Достапни линкови

Пекинг: Ќе се потрошат 250 милиони долари за контрола на токсичните емисии


Кина соопшти дека ќе потроши 250 милиони долари мерење на загаденоста и контрола од токсичните емисии предизвикани од брзиот економски растеж на земјата. Целта е да се види како фабриките да ја намалат емисијата на штетните гасови.
XS
SM
MD
LG