Достапни линкови

Пекинг: Посета на американскиот заменик државен секретар Џон Негропонте


Во посета на Пекинг е американскиот заменик државен секретар Џон Негропонте. Разговорите со кинеските домаќини се фокусирани на тоа како Северна Кореја да се придржува до договорот за нуклеарно разоружување. Негропонте ќе ги посети и Јапонија и Јужна Кореја.
XS
SM
MD
LG