Достапни линкови

Багдад: Милитанти на Ал Каеда киднапирале 18 припадници на ирачкото МВР


Милитанти, поврзани со Ал Каеда преку интернет соопштија дека во провинцијата Диала во Ирак, киднапирале 18 припадници на ирачкото министерство за внатрешни работи. Ирачката полиција потврди дека 10-мина полицајци изчезнале.
XS
SM
MD
LG