Достапни линкови

Софија: Бугарскиот парламент го отфрли барањето за гласање доверба на Владата


Бугарскиот парламент денеска го отфрли барањето за гласање доверба на Владата. За барањето на опозицијата гласаа само само 60 пратеници, а 163 беа против. И покрај влезот на Бугарија во Европската Унија, Влада е цел на остри критики поради нискиот стандард, корупцијата и лошата здравствена заштита.
XS
SM
MD
LG