Достапни линкови

Етиопија: Киндапирани група странски туристи


Група странски туристи, меѓу кои и 10-мина французи, биле киднапирани во северниот дел на Етиопија, јавија агенциите. Туристите патувале во конвој од 4 возила, кога биле заробени од непознати напаѓачи. Засега нема други детали за инцидентот.
XS
SM
MD
LG