Достапни линкови

Вашингтон: Најмалку 17 загинати во торнадо во повеќе земји од Соединетите држави


Најмалку 17 луѓе настрадале во силното торнадо што ги зафати јужните и централните делови на Соединетите Држави. Најголеми штети се причинети во државите Џорџија и Алабама.
XS
SM
MD
LG