Достапни линкови

Мултан: Три лица загинале при експлозија на мина


Три лица загинале, а 7-мина биле ранети, вклучувајки и еден судија, при експлозија на мина во градот Мултан, во источен Пакистан. Властите оценуваат дека цел на нападот бил судијата, кој бил задолжен за случаи против терористи и милитанти.
XS
SM
MD
LG