Достапни линкови

Њујорк: Глобалното затоплување е поопасно од војните, изјави Бан Ки Мун


Генералниот секретар на Обединетите Нации Бан Ки Мун изјави дека климатските промени се многу поопасна закана за светот од војните. Глобалното затоплување е закана за целата планета и за целото човештво, изјави Бан Ки Мун, кој побара од Соединетите Држави, да го превземат лидерството во борбата против оваа светска закана.
XS
SM
MD
LG