Достапни линкови

Вашингтон: САД сакаат да стационираат радар во Кавказ


Вашингтон сака да стационира антиракетен радар во Кавказ. Командантот на воздушните сили одби да каже во која точно држава би бил инсталиран радарот, само рече дека тој ќе биде дел од еден поголем одбранбен радарски систем кој Вашингтон сака да го лоцира во Чешката република и во Полска. На овие планови остро им се спротивстави Москва.
XS
SM
MD
LG