Достапни линкови

Вашингтон: Републиканскиот Сенатор Џон Мек Кеин ја објави кандидатурата за претседател


Републиканскиот Сенатор Џон МекКеин, според очекувањата ја објави својата кандидатура за трката за претседателските избори во 2008 година. Ова е втор обид за номинација на МекКејн кој пред 8 години изгуби во номинацијата од од актуелниот претседател Џорџ Буш. Негов главен против кандидат меѓу републиканците е поранешниот градоначалник на Њујорк Рудолф Џулијани.
XS
SM
MD
LG