Достапни линкови

Њујорк: Влошена ситуацијата со производството на дрога во Авганистан


Агенцијата на Обединетите Нации за контрола на дрогата соопшти дека ситуацијата во Авганистан е влошена. Културите под афион од кој се произведува опиумот се зголемиле за 59 насто и лани достигнале рекорд. Тоа ги зголемува проблемите со организираниот криминал и корупцијата како и соседните земји кои се главен криумчарски коридор за авганистанските опијати.
XS
SM
MD
LG