Достапни линкови

Скопје: Струјата од денеска поскапа за 2,48 насто


Од денеска цената на електричната енергија е поголема за 2,48 проценти. Оваа одлука на Регулаторната комисија за енергетика се однесува на периодот од 1 март до 31 декември оваа година. ЕСМ дистрибуција бараше поскапување од 13,8 проценти, а последното зголемување на цената на струјата за 13,2 насто беше во септември по барање на АД МЕПСО .
XS
SM
MD
LG