Достапни линкови

Брисел: Пофалби за Грузија на средбата Јап Де Хоп Схефер и Михаел Саакашвили


Генералниот секретар на НАТО Јап де Хоп Схефер ја пофали Грузија поради, како што оцени, крупните исчекори во реформите на земјите на патот кон Алијансата. Сепак, тој по средбата со грузскиот претседател Михаел Саакашвили не прецизира дали Грузија во идната година ќе биде поканета во Акциониот план за членство во НАТО. Схефер изјави дека патот до Алијансата е долг и полн со кривини.
XS
SM
MD
LG