Достапни линкови

Берлин: Средба Виктор Јанукович – Ангела Меркел


Украинскиот премиер Виктор Јанукович денеска е во Берлин на разговори со германската канцеларка Ангела Меркел. Предвидено е тој да се сретне и со голем број германски бизнисмени како и да потпише меморандум со Дојче Банк за соработка во борбата против глобалното затоплување.
XS
SM
MD
LG