Достапни линкови

Западен Брег: Израелската армија изврши упад во градовите Џенин и Наблус


Израелската армија денеска извршила упад во градовите Џенин и Наблус на Западниот Брег при што, според палестински извори, убила три лица кои биле членови на милитантаниот исламски Џихад. До оваа акција дојде ден откако, израелската армија по неколку месеци се повлече од Наблус.
XS
SM
MD
LG