Достапни линкови

Багдад: Најмалку десетина загинати во бомбашки напад


Најмалку десет лица загинале, а дваесетина други биле ранети во бомбашкиот напад во близина на пазарот во Багдад, јавија агенциите, повикувајќи се на ирачки полициски извори. Претходно, американската војска соопшти дека во Багдад убила осум екстремисти.
XS
SM
MD
LG