Достапни линкови

Дамаск: Махмуд Ахмадинеџад во посета на Судан


Иранскиот претседател Махмуд Ахмадинеџад денеска пристигна во посета на Судан на разговори со претседателот Омар Ал Башир. Двете земји се противат на одлуките на Обединетите нации, Иран околу неговата нуклеарна програма, а Судан за конфликтот во регионот Дарфур.
XS
SM
MD
LG