Достапни линкови

Каракас: Изјава на кубанскиот претседател Фидел Кастро


Претседателот на Куба Фидел Кастро изјави дека се опоравува и оти се чувствува посилно. Кастро ова го истакна зборувајќи за венецуелското радио на чија програма гостуваше заедно со неговиот пријател венецуелскиот претседател Уго Чавез.
XS
SM
MD
LG