Достапни линкови

Њујорк: Пад на светските берзи предизвикан од падот на кинеската берза


Светските берзи вчера забележаа пад, предизвикан од падот од девет насто на кинеската берза, најголем изминатава деценијава. Лондонскиот индекс падна за 2,3 насто, додека Њујоршкиот индекс падна за скоро 3,5 насто. Индексот на македонската берза пак порасна за 0,57 поени.
XS
SM
MD
LG