Достапни линкови

Њујорк: Почна подготовката на резолуција на ОН за санкции против Иран


Дипломати од главните светски сили ја започнаа подготовката на новата резолуција во Советот за безбедност на Обединетите Нации за санкции против Иран, поради одбивањето да запре со нуклеарните активности. Меѓународната агенција за атомска енергија соопшти во минатат недела дека Иран го игнорира ултиматумот на Советот за безбедност да запре со збогатувањето ураниум.
XS
SM
MD
LG