Достапни линкови

Баграм: Најмалку 18 загинати во самоубиствен бомбашки напад


Најмалку 18 луѓе загинале во денешниот самоубиствен бомбашки напад врз американската воена база во Баграм, Авганистан, во момент кога таму бил потпретседателот Дик Чејни. Тој не е повреден. Авганистанската полиција соопшти дека настрадале 15-мина авганистанци и тројца странски војници. Чејни во Авганистан денеска разговараше со претседателот Хамид Карзаи.
XS
SM
MD
LG