Достапни линкови

Пакистан: Ненајавена посета на американскиот потпретседател Дик Чејни


Американскиот потпретседател Дик Чејни допатува во ненадејна посета на Пакистан. Според извештаите, Чејни ке изврши притисок врз Претседателот Первез Мушараф за поголема помош во борбата против талибанците и Ал Каеда во Авганистан, а ке разговара и за напорите за муслимански одговор на нестабилноста на Блискиот Исток.
XS
SM
MD
LG