Достапни линкови

Москва: Посета на лидерот на Хамас Калид Машал


Лидерот на Хамас Калид Машал во Москва разговара со рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров. Тој изрази надеж дека меѓународното ембарго кон Хамас ќе биде симнато. Русија е единствената земја од Квартетот за Блискиот Исток која има дипломатски врски со ова палестинкото движење. Се очекува Машал да побара подршка за идната влада на национално единство меѓу Хамас и ривалскиот Фатах.
XS
SM
MD
LG