Достапни линкови

Јордан: Талибани на дополнителни медицински испитувања


Ирачкиот претседател Џалал Талабни вчера како што соопшти неговиот кабинет е пренесен во Јордан поради дополнителни тестирања на неговата здравствена состојба. Според кабинетот Талабани се разболел поради напораната работа последниве денови но како што се наведува нема потреба од загриженост. Замненикот премиер Бархам Салих изјави дека Талабани имал намален крвен притисок и поради тоа докторите наложиле понатамошни испитувања.
XS
SM
MD
LG