Достапни линкови

Скопје: Три години од авионската несреќа во која загина претседателот Трајковски


Денеска се навршуваат три години од авионската несреќа во која загинаа претседателот Борис Трајковски и осумина негови соработници и членови на екипажот.Владиниот кингер се урна во близина на Мостар каде што на спомен обележјето денеска цвеке ке положи делегација на собранието предводена од потпретсседателот Иван Анастасосвки. Премиерот Никола Груевски пак ќе присуствува на меѓународната Конференција во организација на фондацијата „Борис Трајковски“ на која ке учествуваат и поранешен претседател на Бугарија Петар Стојанов, претседателот на Албанија Алфред Мојсиу и Божидар Џелик.Мојсиу подоцна ке оствари средба и со шефот на државата Бранко Црвенковски.
XS
SM
MD
LG