Достапни линкови

Москва: Посета на лидерот на Хамас Калед Машал


Лидерот на Хамас Калед Машал денеска престојува во посета на Москва. Како што јавуваат агенциите тој и руските лидери ќе разговараат околу формирањето на обединета палестинска влада меѓу Хамас и Фатах. Се очекува Машал да побара поддршка од Русија за прекин на ембаргото на Соединетите држави за прекин на финансиската помош за Палестина доколку владата не го признае Израел и не се откаже од насилствата.
XS
SM
MD
LG