Достапни линкови

Багдад: Најмалку едно лице загина во експлозија во близина на иранската амбасада


Најмалку едно лице загина, а четири се повредени во експлозија на автомобил бомба во близина на иранската амбасада во Багдад, соопшти полицијата. Според првичните информации, амбасадата најверојатно не била цел на нападот.
XS
SM
MD
LG