Достапни линкови

Бечеј: Лица од Косово се населуваат во Војводина


Демократската партија на војводинските унгарци соопшти дека во Бечеј почнало населување на луѓе од Косово. Со тоа според оваа партија се нарушувала етничката структура на овој регион.
XS
SM
MD
LG