Достапни линкови

Москва: Прослава по повод денот на татковината и одбраната


Под силно обезбедување во Москва започнаа прославите по повод денот на Татковината и одбраната. Во говорот претседателот Владимир Путин вчера ја критикуваше американската политика. Путин предупреди на користењето сила и кршење на меѓународното право.
XS
SM
MD
LG