Достапни линкови

Исламабад: Пакистан тестираше ракета од долг дострел


Пакистан успешно тестираше ракета од долг дострел од 2 илјади километри Шахен 2 способна да носи нуклеарна глава. Пред два дена Пакистан и Индија потпишаа договор за намалување на ризикот од инциденти со нуклеарно оружје.
XS
SM
MD
LG