Достапни линкови

Вашингтон: Војникот Пауел Кортез осуден на 100 години затвор


Американскиот војник Паул Кортез е осуден на 100 години затвор за силување и убиство на ирачко девојче минатата година. Кортез, кој ја призна вината, ќе може да вложи жалба за десет години.
XS
SM
MD
LG