Достапни линкови

Лондон: Ќе се зголеми бројот на британските војници во Авганистан


Британската влада соопшти дека владата планирала да испрати дополнителни 1000 војници во Авганистан. Неделава, Лондон објави дека ќе ги редуцира трупите во Ирак за 1600 војници во следните месеци.
XS
SM
MD
LG