Достапни линкови

Латвија: 26 загинати во пожар во дом за лица со заостанат развој


Во пожар во дом за лица со заостанат развој во Латвија животот го загубиле 26, а 40 лица биле евакуирани. Засега не е јасно што е причина за пожарот на домот во градот Аслунга.
XS
SM
MD
LG