Достапни линкови

Рим: Договорена поддршка за Романо Проди да остане на премиерската функција


Лидерите на партиите од коалицијата на левиот центар во Италија се согласија околу подршката на Романо Проди да остане на премиерската функција и изразија подршка за неговата надворешнополитичка програма од 12 точки. Италијанскиот премиер Романо Проди си поднесе оставка во средата.
XS
SM
MD
LG