Достапни линкови

Багдад: Аудио снимка на лидерот на Ал Каида во Ирак


Лидерот на терористичката организација Ал Каида во Ирак, Абу Хамза Ал Мухаџир познат и како Абу Ајуб Ал Масри ги повика своите следбеници на освета поради силување на една жена - сунитка од страна на припадниците на ирачката претежно шиитска полиција. Аудио снимката со гласот на Ал Мухаџир беше објавена на интернет, но нејзината веродостојност сеуште неможе да биде потврдена.
XS
SM
MD
LG