Достапни линкови

Џакарта: Седум лица загинаа во пожар на брод


Најмалку седум лица, меѓу кои и две деца загинале во пожарот што избувнал на еден брод во Индонезија. Во бродот кој исполовил од Џакарта имало двесте патници, но повеќето успеале да се спасат.
XS
SM
MD
LG