Достапни линкови

Пале: НАТО изврши претрес на домовите на синот и ќерката на Радован Караџиќ


НАТО изутрината изврши претрес на домовите на Пале на синот и ќерката на Радован Караџиќ поранешниот лидер на босанските срби обвинет за геноцид и воено злосторство за време на војната во Босна и Херцеговина. Според информациите на НАТО Саша и Соња Караџиќ се вмешани во мрежата која го штити и крие нивниот татко Радован Караџиќ. Тие биле сослушани, но не и уапсени.
XS
SM
MD
LG