Достапни линкови

Приштина: Чеку го осуди поставувањето експлозивна направа што оштети три возила на КФОР


Косовскиот премиер Агим Чеку го осуди поставувањето на експлозивната направа која синоќа оштети три возила на КФОР во Приштина. Според Чеку, таквите акти се против независноста на Косово.
XS
SM
MD
LG