Достапни линкови

Багдад: Најмалку пет лица загинале во експлозија


Најмалку пет лица загинале, а десетина други биле ранети во денешната експлозија што се случила во центарот на Багдад, каде што претежно живеат шиити, соопшти ирачката полиција. Експлозивната направа се наоѓала во еден автобус. Претходно во Багдад имаше уште една експлозија во која загинаа две лица.
XS
SM
MD
LG