Достапни линкови

Кабул: Се урнал американски хеликоптер


Американската војска соопшти дека американски хеликоптер се срушил во јужен Авганистан и оти причината за несреќата се најверојатно проблеми со моторот. Засега не се соопштува дали има загинати, а потрагата по авионот е во тек.
XS
SM
MD
LG