Достапни линкови

Вашингтон: Осум години затвор за американски маринец кој убил ирачанец


Еден американски маринец е осуден на осум години затвор поради убиство на еден ирачанец во април во 2006 година, соопшти американската војска. Роберт Пенингтон кој претходно беше осуден на смртна казна е петтиот американски војник кој го признал учеството во убиството на Хашим Авад во близина на Багдад.
XS
SM
MD
LG