Достапни линкови

Киркук: При две експлозии на автомобили бомби загинале 10-тина лица


Во две експлозии на автомобили бомби во ирачкиот град Киркук, 10-тина луѓе загинале, а над 60 биле повредени. Експлозиите се случиле на пазар, во делот од градот претежно населен со курди.
XS
SM
MD
LG