Достапни линкови

Квета: Најмалку 15 загинати при експлозија на бомба во суд


Најмалку 15 лица загинале при експлозијата на бомба во судот во пакистанскиот град Квета. Меѓу загинатите има и судии и адвокати. Засега никој не ја превзел одговорноста за експлозијата.
XS
SM
MD
LG